Շարունակում ենք աջակցել երիտասարդների կրթության զարգացմանը
Այս շարունակական համագործակցությունն արտացոլում է ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը եւ պատրաստակամությունը երիտասարդների ապագայում ներդրում կատարելու հարցում։
Ծրագրի նպատակն է կամուրջ հանդիսանալ կրթության և աշխատանքի միջև՝ ուսանողներին տրամադրելով ֆինանսավորում, գործնական գիտելիքներ և իրական աշխատանքային փորձ, ինչի շնորհիվ մասնակիցները ձեռք են բերում արժեքավոր պատկերացում աշխատաշուկայի մասին՝ բարձրացնելով իրենց պատրաստվածությունը հաջողությամբ անցնելու ուսումնականից դեպի մասնագիտական փուլ։
«Այսպիսի կրթական նախաձեռնություններին աջակցելը ոչ միայն պատասխանատվություն է, այլ նաև ներդրում ապագայի մեջ», - նշել է «Գլոբալ Կրեդիտ֊ի»-ի Հասարակայնության հետ կապերի և մարքեթինգի ղեկավար Նարինե Կարապետյանը,- «Ուրախ ենք շարունակել այս համագործակցությունը և ուսանողներին տրամադրել հնարավորություններ, որոնք ձևավորում են նրանց մասնագիտական ուղին։ «Գլոբալ Կրեդիտ»-ում մենք հավատում ենք, որ երիտասարդներին անհրաժեշտ գործիքներով և հնարավորություններով ապահովելը կարևոր նախապայման է կայուն տնտեսական զարգացման համար։ Աջակցելով այս ծրագրին՝ ընկերությունը նպատակ ունի ոչ միայն նպաստել Հայաստանում մրցունակ և որակյալ աշխատուժի ձևավորմանը, այլև խթանել ուսանողների վստահությունն ու նպատակասլացությունը»։

As noted by Global Credit, this ongoing partnership reflects the company’s commitment to corporate social responsibility and its willingness to invest in the future of young people.
The program aims to serve as a bridge between education and employment by providing students with financial support, practical knowledge, and real work experience. As a result, participants gain valuable insights into the labor market, enhancing their readiness to successfully transition from academic to professional life.
“Supporting such educational initiatives is not only a responsibility but also an investment in the future,” said Narine Karapetyan, Head of PR and Marketing at Global Credit. “We are pleased to continue this collaboration and provide students with opportunities that help shape their professional paths. At Global Credit, we believe that equipping young people with the necessary tools and opportunities is a key prerequisite for sustainable economic development. By supporting this program, the company aims not only to contribute to the formation of a competitive and qualified workforce in Armenia but also to foster students’ confidence and determination.”