Ֆինանսական տարվա հաջող ցուցանիշների մասին. ակտիվների աճ՝ 28%, վարկային պորտֆելի աճ՝ 22%, 1 մլրդ ՀՀ դրամ շահույթի գեներացում:
«Այս բացառիկ աճի թվերը վկայում են մեր թիմի նվիրումի և աշխատասիրության, ինչպես նաև մեր հաճախորդների վստահության և հավատարմության մասին։ Մենք զգալի հաջողություններ ենք գրանցել մեր ֆինանսական տեխնոլոգիական առաջարկների բարելավման գործում, ինչը կարևոր դեր է խաղացել մեր հաջողության մեջ»,- նշել է Գլոբալ Կրեդիտի Գործադիր տնօրեն Լուիզա Իգրարյանը,- «Ընկերության ռազմավարական անցումը դեպի ֆինտեխ լուծումներ եղել է այս հաջողությունների հասնելու գլխավոր խթանիչը։ Առցանց մատուցելով մեր վարկային ծառայությունների 99%-ը՝ «Գլոբալ Կրեդիտը» պարզեցրել է իր գործողությունները և բարելավել հաճախորդների հասանելիությունը՝ դարձնելով ֆինանսական ծառայություններն ավելի արդյունավետ, հարմարավետ, հասանելի Հայաստանի բոլոր կետերում»։
«Գլոբալ Կրեդիտի» նորարարական մոտեցումը, այդ թվում՝ հարմարավետ հավելվածի ներմուծումը, ընկերությանը դիրքավորել է ոլորտի առաջատարների շարքում, և այս քայլը ոչ միայն ամրապնդել է ընկերության շուկայական դիրքը, այլև բացել է նոր աճի և հաճախորդների ներգրավման հնարավորություններ։
Մենք հպարտ ենք մեր այս տարվա ձեռքբերումներով, ինչը նշանակում է, որ կարողացել ենք հասնել մեր առաջնային նպատակին՝ դառնալ ֆինանսական ընկեր մեր հաճախորդների համար: Շարունակելու ենք ներդրումներ անել տեխնոլոգիաների և նորարարության մեջ՝ մեր հաճախորդներին ապահովելու լավագույն ֆինանսական լուծումներով»։

Global Credit announces the successful indicators of the financial year. growth of assets: 28%, growth of loan portfolio: 22%, generation of 1 billion AMD profit.
"These exceptional growth figures testify to the dedication and hard work of our team, as well as the trust and loyalty of our customers. We have made significant progress in improving our financial technology offerings, which has played an important role in our success," said Luiza Igraryan, CEO of Global Credit.
"The company's strategic shift to fintech solutions has been the main driver of these successes. By providing 99% of our credit services online, "Global Credit" has simplified its operations and improved access to customers, making financial services more efficient, convenient, available at all points in Armenia," said the company's executive director.
It is noted that the innovative approach of "Global Credit", including the introduction of a convenient application, has positioned the company among the leaders of the industry, and this step has not only strengthened the company's market position, but also opened opportunities for new growth and customer engagement.