Գլոբալ Կրեդիտի թիմն իր ներդրումն ունեցավ զինվորների աջակցությանն ուղղված բարեգործական ծրագրում և 500 հանգույց ավելացրեց «Արևագորգին»՝ հայրենքի պաշտպանների, նրանց ընտանիքների բարօրության համար։
«Պատերազմի առաջին իսկ օրերից փորձել ենք աջակցել բոլոր հնարավոր միջոցներով՝ թե՛ վարկավորման ոլորտում, թե՛ միանալով բոլոր այն ծրագրերին, որոնք ուղղված էին մեր զինվորներինև սահմանների պաշտպանությանը: «Արևագորգը» ևս չէր կարող վրիպել մեր տեսադաշտից և ցանկացանք մեր ներդրումն ունենալ նաև այստեղ»,֊ նշել է Գլոբալ Կրեդիտի գործադիր տնօրեն Լուիզա Իգրարյանը:
Արևագորգը Մեգերյան կարպետ ընկերության և Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի համատեղ պրոյեկտն է:
Գորգի ստեղծմանն ուղղված ողջ նվիրաբերությունը տրամադրվելու է «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամին (1000+)։ Վերջնական պատրաստ լիելուց հետո այն կվաճառվի աճուրդով՝ հանգանակված ողջ գումարը կրկին կուղղվի հիմնադրամի շահառուներին:
Հիմնադրամի շահառուներ են հանդիսանում մեր hայրենիքների սահմանները պաշտպանելիս զոհված, անհետ կորած, 1-ին և 2-րդ կարգի հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողները կամ նրանց ընտանիքները:
Արևագորգում իր հանգույցը կարող է ունենալ յուրաքանչյուրը՝ վճարելով 1000 դրամ: Այն գործվում է Մարիոթ հյուրանոցի ճեմասրահում դրված դազգահին: Խորհրդանշական Արևագորգը հնարավոր է գործել նաև առցանց https://megerian.1000plus.am/ հասցեով։

Global Credit knited for soldiers
The Global Credit team contributed to the charity program to support soldiers by adding ՝ 500 knots to Arevagorg for the benefit of the homeland's defenders and their families.
"From the very first days of the war, we tried to support by all possible means, both in the field of crediting and by joining all the programs aimed to our soldiers - border protection. "Arevagorg" could not escape our view, we wanted to have our contribution here as well," said Luiza Igraryan, Executive Director of Global Credit.
Arevagorg is a joint project of Megerian Carpet Company and the Soldiers' Insurance Fund.
All donations for the carpet will be donated to the Soldiers' Insurance Fund (1000+). Once fully ready, it will be sold at auction, with all proceeds going back to the fund's beneficiaries.
The beneficiaries of the fund are the servicemen or their families who died, disappeared, acquired 1st և 2nd degree disability while defending the borders of our homeland.
Everyone can have their own knot in Ar-carpet, paying 1000 drams. It operates on a bench in the lobby of the Marriott Hotel. The symbolic Carpet can also be operated online at https://megerian.1000plus.am/.