Տեղի ունեցավ գործարարներ Էդուարդ Մարությանին և Արայիկ Կարապետյանին պատկանող երկու ֆինանսական կազմակերպությունների՝ «ԳԼՈԲԱԼ ԿՐԵԴԻՏ» վարկային կազմակերպութան և «ՌԵՆԵՍԱ» ներդրումային ընկերության կողմից ֆինանսավորվող «Գլոբալ Ստարտափ» մրցույթի առաջին փուլը, որի ընթացքում մասնակիցները ներկայացրեցին իրենց ծրագրերը:
«Արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ, իրականացվում է «Գլոբալ Ստարտափ» մրցույթը, որի նպատակն է հայտնաբերել ինովացիոն գաղափարների տեր երիտասարդների, թիմերի և աջակցել նրանց դարձնել իրենց գաղափարները բիզնես: Նախորդ տարի իրականացրել ենք նման մրցույթ, որի արդյունքում ֆինանսավորել ենք երկու ընկերությունների, ովքեր այժմ հաջողությամբ գործում են և ամուր դիրք են հաստատել ներկայիս շուկայում»,- նշեց «Գլոբալ Կրեդիտ»-ի գործադիր տնօրենի տեղակալ Արամ Ղուկասյանը:
«Այսօր ընտրեցինք առավել հաջողված մի քանի ստարտափներ, որոնց հետ կսկսվեն բանակցությունները և խորհրդատվությունները հետագա քայլերի, ֆինանսավորման, ներդրումների և ժամկետների վերաբերյալ:»,- նշել է «Գլոբալ Ստարտափ» ծրագրի ղեկավար Սամվել Ռևազյանը :

The first stage of the Global Startup Contest sponsored by two financial organizations - "Global Credit" credit organization and investment company "RENESA" - was presented to the entrepreneurs Eduard Marutyan and Arayik Karapetyan, during which participants presented their projects.
"For the second year in a row, the Global Startup Contest is being implemented, which aims to identify innovative youth ideas and teams and help them make their business ideas. Last year, we have implemented such a competition, as a result of which we have financed two companies who have successfully operated and have a solid position in the current market, "said Aram Ghukasyan, Deputy Executive Director of Global Credit.
"Today we have selected a number of successful start-ups, with negotiations and consultations on further steps, financing, investment and timing," said Global Startup Program Executive Director Samvel Revazyan.