ԳԼՈԲԱԼ ԿՐԵԴԻՏ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ -ն հայտարարում է մրցույթ 2022թվականի ֆինանսական հաշվետվությունների աուդիտ իրականացնելու նպատակով ։
Անկախ աուդիտորական կազմակերպության ընտրության մրցույթի չափանիշները
Աուդիտորները մրցութային առաջարկությունները պետք է ներկայացնեն սոսնձված, կնքված և ստորագրված ծրարով:
Մրցութային առաջարկների գնահատման ֆինանսական չափանիշը աուդիտորական ծառայության արժեքն է ՀՀ դրամով /բոլոր կիրառելի հարկերը և այլ ծախսերը ներառյալ/, իսկ տեխնիկական չափանիշները հետևյալն են`
- աուդիտորի ՀՀ-ում ճանաչվածության աստիճանը (հեղինակությունը) և միջազգային ճանաչումը (հեղինակությունը)
- աուդիտորի աշխատանքային փորձը
- աուդիտի աշխատանքներին մասնակցող աշխատակիցների որակավորման մակարդակը
- աուդիտորական ստուգման իրականացման մեթոդները
- աուդիտի անցկացման և աուդիտորական եզրակացության ներկայացման ժամկետները
- աուդիտի ընդգրկման բնագավառները:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է ներկայացնեն նաև իրենց ընկերության կանոնադրությունը, աուդիտորական գործունեություն իրականացնելու թույլտվությունը, օրենքով սահմանված կարգով հաստատված վերջին ֆինանսական հաշվետվությունը:
Աուդիտորների կողմից վերոնշյալ մրցութային առաջարկները պետք է ներկայացվեն հետևյալ ժամանակահատվածներից յուրաքանչյուրի համար առանձին.
- 2022 թվականի համար,
- 2022 և 2023 թվականների համար,
Աուդիտի ընդգրկման բնագավառներն են` Բանկի հաշվապահական հաշվեկշիռը, հաշվետու ժամանակաշրջանի ֆինանսական արդյունքները, սեփական կապիտալում փոփոխությունների, դրամական միջոցների հոսքերի մասին հաշվետվությունները և ֆինանսական հաշվետվություններին կից ծանոթագրությունները:
Աուդիտը պետք է իրականացվի ՀՀ նորմատիվ իրավական ակտերով սահմանված Աուդիտի ստանդարտներին, հաշվապահների միջազգային ֆեդերացիայի կողմից հրատարակված աուդիտի միջազգային ստանդարտներին համապատասխան:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող և սույն հայտարարությամբ սահմանված պահանջներին համապատասխանող աուդիտորական կազմակերպությունները կարող են մինչև հոկտեմբերի 20-ը (ներառյալ) առաջարկությունների փաթեթի ծրարը ներկայացնել ընկերություն։
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք զանգահարել` 011700100 ,011700200, ինչպես նաև գրել՝ [email protected]:

Criteria for selection of an independent audit firm:
The financial criterion for evaluating tender proposals is the value of the audit service in AMD /including all applicable taxes and other costs/, and the technical criteria are as follows:
- the degree of recognition (authority) and international recognition (authority) of the auditor in RA
- auditor's work experience
- qualification level of employees participating in the audit work
- methods of auditing
- the dates of conducting the audit and submitting the audit report
- audit coverage areas.
- Those who wish to participate in the competition must also submit their company's charter, permission to conduct auditing activities, and the latest financial report approved in accordance with the law.
The above bids by the auditors must be submitted separately for each of the following periods:
- for 2022,
- for 2022 and 2023,
The areas covered by the audit are the Bank's balance sheet, financial results for the reporting period, changes in equity, cash flow statements and notes to the financial statements.
The audit must be carried out in accordance with the Audit standards defined by the RA normative legal acts, the international audit standards published by the International Federation of Accountants.
Audit organizations that wish to participate in the competition and meet the requirements set forth in the pillar announcement must submit the package of proposals to the company by October 20.
For more information, you can call the following phone numbers: 011700100, 011700200, as well as write to the following e-mail: [email protected].